16 kwietnia 2024

Zamowienia Publiczne

Blog na każdy temat

Bielizna do spania

Jaka bielizna nocna jest najlepsza? Jest to pytanie, które dla wielu osób stanowi nie lada rebus. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do pewnych rzeczy, że przestaliśmy zwracać uwagę na to z czego wykonana jest koszula nocna plus size, czy nawet zwykłe komplety (koszulka+spodnie). Pamiętajmy o tym, aby być świadomymi konsumentami rynku produktów i usług, również jeżeli chodzi o wybór odpowiedniej bielizny nocnej.

Bawełna, wiskoza, a może sztuczne włókna? Każda z tych propozycji ma swoje wady, jak również ma swoje zalety. Bawełna jest najciekawszą opcją, ale warto wiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków, nigdy nie mamy do czynienia ze 100% bawełny. Najczęściej jest to mieszanka materiałów, a do bawełny dorzucana jest również lycra, elastan, czy też poliester. Nie każdy jest tego świadom, ale koszula nocna plus size flanelowa i satynowa stworzone są tak naprawdę z tego samego rodzaju materiału. To dlaczego mamy do czynienia z różnymi nazwami? Wszystko przez to, że różnią się one rodzajem splotu materiału. Ciekawostka, która sprawia, że nasza świadomość zdecydowanie wzrasta.

Koszula nocna plus size wykonana z tkanin syntetycznych polecana jest dla osób ceniących nie tylko wygodę, ale również mającym problem z alergią. Może i syntetyki są coraz rzadziej spotykane, ale należy być świadomym tego, że jest to materiał, który nie wywołuje żadnego uczulenia. Do tego dzięki swojej konstrukcji nie gniecie się on tak mocno. Nie trzeba będzie więc go w dodatkowy sposób prasować przed włożeniem do szafy.