25 lipca 2024

Zamowienia Publiczne

Blog na każdy temat

Do czego służy Intercom?

Systemy interkomowe są zestawione ze stacji abonenckich zaopatrzonych w przetworniki, głośniki oraz przyciski inicjowania połączenia. Instalacje interkomów wielokrotnie mają charakter ciągły oraz stacjonarny. Komunikację może być rozpoczęta tylko w zakresie jednego systemu interkomowego. Liczba rozgałęzień przemieszcza się na wykorzystanie oraz ilość osób, jakie mogą wykorzystać z tego wyjścia. Złożone, bardziej rozwinięte interkomy mają większą ilość stacji abonenckich, natomiast do prawidłowego funkcjonowania potrzebują też jednostki centralnej.

Intercom w domofonie?

Intercom w domofonie jest to użyteczność, jaka zapewnia rozpoczęcie komunikacji wewnętrznej między dwoma unifonami – możemy wykonywać rozmowę wewnętrzną, jaka nie jest słyszalna w kasecie domofonowej. By zaczęcie takiego połączenia było możliwe, unifon musi mieć choć 2 klawisze: jeden do otwierania furtki oraz inny – do rozpoczęcia połączenia interkomowego.

Intercom – wykorzystanie

Doskonałej jakości intercom znajduje duże wykorzystanie w różnorodnych branżach oraz miejscach. Sprawdzi się jako system służący do komunikacji głosowej wewnątrz domu, natomiast też w środku zespołu paru domów. Wielokrotnie jest wykorzystywany w biurowcach, instytucjach państwowych, szkołach, recepcjach hoteli, szpitali oraz klinik, natomiast też na parkingach. Jest stosowany też w samochodach, w tymże przede wszystkim samolotach, jednak także pociągach lub na statkach. We współzależności od modelu interkom może także mieć powiązania z telefonami, krótkofalówkami lub systemami adresowania publicznego.