25 lipca 2024

Zamowienia Publiczne

Blog na każdy temat

Jak wybrać dobry nawilżacz powietrza?

Odpowiednia wilgotność powietrze w pomieszczeniu może znacznie zwiększyć komfort przebywania w nim. Gdy w mieszaniu jest zbyt sucho, często kończy się to kaszlem, drapaniem w gardle lub problemami ze snem. Na szczęście jest na to rada, z pomocą przychodzą nam nawilżacze powietrza.

Rodzaje nawilżaczy powietrza

Wyróżniamy kilka rodzajów tego typu urządzeń, najczęściej spotykane to:

Nawilżacz parowy – charakteryzuje się niską ceną, działa w oparciu o wodną grzałkę wytwarzającą parę wodną. Do tego typu urządzenia można dodać olejek zapachowy, co nie tylko zwiększy wilgotność powietrza w pomieszczeniu, ale też poprawi panującą tam atmosferę. Należy pamiętać, że nawilżacze parowe powinno się stawiać z dala od mebli, aby nie powodowały powstawania nalotu na ich powierzchni.

Nawilżacz ewaporacyjny – ten rodzaj nawilżaczy cieszy się ostatnio coraz większą popularnością, co jest związane z jego wydajnością. Urządzenie zasysa powietrze znajdujące się w pomieszczeniu, przepuszcza je przez specjalną matę ewaporacyjną, a następnie wypuszcza je w wilgotnej postaci. Nawilżacz ewaporacyjny jest rekomendowany przez wielu użytkowników, ze względu na niskie zużycie prądu i naturalną formę nawilżania.

Nawilżacz ultradźwiękowy – działa przy wykorzystaniu specjalnej membrany, która przy pomocy drgań rozbija cząsteczki wody, wytwarzając mgiełkę. Niestety fale ultradźwiękowe wytwarzane przez to urządzenie są słyszalne dla zwierząt, nie jest więc ono polecane dla posiadaczy czworonogów. Nawilżacze powietrza tego typu charakteryzują się niskim poborem energii oraz nierzadko możliwością wyboru, miedzy produkcją chłodnej mgiełki, a cieplejszej pary wodnej, w zależności od temperatury.