25 maja 2024

Zamowienia Publiczne

Blog na każdy temat

Problemy z pralką

Masz problemy z pralką? Nie wiesz, jak to naprawić? Sprawdź nasz poradnik, jak naprawić pralkę. Dzięki instrukcjom krok po kroku, Twoja pralka jest gotowa do pracy w mgnieniu oka!

Jeśli masz problemy z pralką, nie rozpaczaj! W większości przypadków możesz łatwo rozwiązać problem samodzielnie, bez konieczności wzywania specjalisty. Aby pomóc Ci rozwiązać problem, przygotowaliśmy ten przydatny przewodnik dotyczący naprawy pralki.

Istnieje kilka typowych problemów, które mogą powodować problemy z pralką. Obejmują one:

  • Nagromadzenie kłaczków lub innych zanieczyszczeń w filtrze pompy spustowej
  • Załamany lub zablokowany wąż odpływowy
  • Wadliwy zawór wlotowy wody
  • Uszkodzona uszczelka drzwi
  • Zepsuty mieszalnik pralki

Jeśli Twoja pralka ma problemy, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić w instrukcji obsługi wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów. Jeśli to nie pomoże, wykonaj poniższe czynności, aby samodzielnie rozwiązać problem.

1. Wyczyść filtr pompy spustowej

Jeśli pralka nie opróżnia się prawidłowo, przyczyną może być nagromadzenie kłaczków lub innych zanieczyszczeń w filtrze pompy odpływowej. Aby wyczyścić filtr, najpierw odłącz pralkę, a następnie znajdź filtr (zwykle znajduje się za małym panelem dostępowym w dolnej części pralki).

Użyj małej szczotki lub odkurzacza, aby usunąć wszelkie kłaczki lub zanieczyszczenia z filtra, a następnie umieść panel z powrotem na miejscu i ponownie podłącz urządzenie.

2. Sprawdź spodnie odpływowe

Jeśli pralka nadal nie odprowadza prawidłowo, przyczyną może być zagięty lub zatkany wąż odpływowy. Aby sprawdzić wąż, najpierw odłącz urządzenie, a następnie zlokalizuj wąż (zwykle będzie za panelem dostępowym).

Sprawdź wąż pod kątem załamań lub blokad, a jeśli znajdziesz którekolwiek z nich, spróbuj wyprostować wąż lub usunąć blokadę. Gdy to zrobisz, umieść panel z powrotem na miejscu i podłącz ponownie urządzenie. https://fixagd.pl/naprawa-sprzetu-agd/serwis-pralek/