25 lipca 2024

Zamowienia Publiczne

Blog na każdy temat

Świadectwo Energetyczne Budynku na Śląsku

Źródło: https://sago-swiadectwoenergetyczne.pl/

Profesjonalnie wykonane świadectwa energetyczne budynków na Śląsku w miastach: Katowice, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Chorzów

W firmie SAGO każde świadectwo energetyczne budynku na Śląsku opracowuję zgodnie z wymogami prawa. Oprócz ustawy o charakterystyce energetycznej (dalej: ustawa), podstawą jest wzór świadectwa zamieszczony w załączniku do rozporządzenia Ministra Rozwoju i Inwestycji z 6 IX 2019 r. Można powiedzieć, że tworzy on ramy, w których prezentowane są efekty mojej pracy, ujęte w przyjazny dla inwestora sposób. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz ponad 1000 realizacji, które zostały przyjęte bez zastrzeżeń przez PINB, wpływają na profesjonalizm świadczonych przeze mnie usług. Wszystkie świadectwa wykonuję fachowo i w umówionym z klientem terminie. Współpracuję zarówno z deweloperami czy biurami nieruchomości, jak i osobami prywatnymi głównie na terenie Katowic, Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej oraz Chorzowa. Zachęcam zatem do skorzystania z usług firmy SAGO.

Podstawowe informacje

Świadectwo charakterystyki energetycznej podaje najważniejsze dane o budynku. Chodzi tu np. o jego rodzaj i przeznaczenie, rok oddania do użytkowania oraz powierzchnię użytkową. Wygląd budowli oddaje fotografia. Ponadto, na pierwszej stronie dokumentu znajdziesz jasną informację o zastosowanej metodzie wyznaczenia charakterystyki energetycznej budynku. Jeśli świadectwo zostało sporządzone metodą obliczeniową, podana będzie nawet stacja meteorologiczna, z której pochodziły dane wykorzystane przy sporządzeniu charakterystyki energetycznej. Na samym początku świadectwa znajdziesz też jego numer nadawany w systemie informatycznym prowadzącym centralny rejestr świadectw (zob. art. 31 ust. 1 pkt 3 ustawy). Każde świadectwo generują wyłącznie osoby uprawnione za pomocą właśnie tego rejestru.