16 kwietnia 2024

Zamowienia Publiczne

Blog na każdy temat

Wszystko o boxach dachowych

Boxy dachowe są bardzo przydatne oraz bardzo uniwersalne akcesorium samochodowe. Są niesamowicie wszechstronne. Na rynku jest dostępnych wiele modeli w przeróżnych pojemnościach, kształtach oraz także wersjach.

Boxy dachowe to sposoby niezawodne oraz najwygodniejsze jeśli chodzi o przewożenie naszego bagażu. Szczególnie mowa o takim bagażu, który się nie zmieści w naszym samochodzie. Duża przewozowa powierzchnia pozwala zdecydowanie na zapakowanie całego ekwipunku urlopowego czy też sprzętu rekreacyjnego. Box jest nazywany potocznie “trumną”. Możemy przewozić wiosła czy też narty. Oznacza to nic innego, że niezależnie od samej pory roku, wykorzystać można jego przewozowe zdolności oraz korzystać z przestrzeni dodatkowej ładunkowej. Box to najczęściej inwestycja na długie, długie lata. Dlatego też przy wybieraniu bagażnika tego typu przyjrzeć warto się dokładnie jego cechom.

Jednym z kryteriów najważniejszych doboru dachowego boxu zazwyczaj jest jego pojemność. Najmniejsze mają około trzystu litrów. Z kolei największe mają powierzchnię wynoszącą ponad sześćset litrów. Niezależnie od samej pojemności należy zwrócić uwagę na ładowność, a więc masę maksymalną bagażu, jaki zapakować możemy do środka boxu. Nie zawsze ona jest wprost proporcjonalna do jego pojemności. Czasami się zdarza tak, że box mający większą pojemność ma mniejszą ładowność od boxu znacznie mniejszego. W dużej mierze zależność ta jest wypadkową materiału, z którego wykonany jest dany model oraz także solidność samego boxu.

Oczywiście warto przy zakupie zadawać pytania, co do których mamy pewne wątpliwości. Doświadczony sprzedawca zawsze nam pomoże.