16 kwietnia 2024

Zamowienia Publiczne

Blog na każdy temat

Co warto wiedzieć o serwerach cloud?

Co to jest serwer cloud?

Serwery cloud to tzw. serwery w chmurze. W przeciwieństwie do serwera dedykowanego nie istnieje on w postaci stacjonarnej maszyny z mocą obliczeniową wykorzystywaną z urządzeń, lecz istnieje w postaci wirtualnej. Sprawia to, że serwer cloud ma duzo więcej zalet i funkcjonalnośći, dzięki którym jego użytkowanie jest po prostu bardziej opłacalne. Serwery cloud zapewniają bardzo zaawansowane możliwości konfiguracji i działania, przy łatwej i nieskomplikowanej obsłudze.

Zalety serwerów cloud

Serwer tego typu daje klientom dużą elastyczność, a także większą łatwość w dostosowywaniu jego mocy do ich potrzeb. W przypadku chociażby serwerów dedykowanych, zależy to od mocy maszyny, do której w razie potrzeby należy kupić nowy sprzęt, co generuje niepotrzebne koszty. Korzystając z serwera cloud to klient w razie potrzeby zwiększa moc, a kiedy nie potrzeba jej dużo, może ją obniżyć zmniejszając wykorzystywane zasoby. W ten sposób płaci się tylko za te wykorzystane zasoby. Serwery cloud gwarantują także bezpieczeństwo, gdyż umożliwiają zabezpieczenie swoich danych za pomocą tzw. backupa, z którego korzystać można tylko i wyłącznie w tym serwerze. Dzięki temu wskazane dane są chronione.

Czy serwer cloud może przestać działać?

Serwery cloud https://vmgen.pl/ mają doskonały system zabezpieczeń, który pozwala na korzystanie z nich bez obaw o zaprzestanie działania. W przypadku nagłej awarii sprzętu wszystkie wirtualne maszyny są przenoszone na inny serwer w ciągu kilku minut automatycznie. Automatyzacja ta wraz z cyklicznymi kopiami bezpieczeństwa, zapewniają najwyższy poziom dostępności serwerów cloud.