25 lipca 2024

Zamowienia Publiczne

Blog na każdy temat

Jak ochronić swoje dane na komputerze?

W tym cyfrowym świecie musimy chronić nasze dane przed cyberprzestępcami i hakerami. Oto kilka sposobów na zabezpieczenie danych: Używaj silnych haseł – hasło powinno mieć 8 znaków i używać kombinacji wielkich i małych liter, cyfr i symboli Regularnie aktualizuj oprogramowanie antywirusowe — aktualizuj co najmniej raz w tygodniu Dbaj o aktualność systemu operacyjnego — pobieraj poprawki z usługi Microsoft Update Jeśli masz konto online, zawsze włączaj uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Jak ochronić swoje dane telefonie?

Jedynym sposobem ochrony danych telefonu jest zablokowanie go hasłem. Jest to najlepszy sposób, aby nikt nie miał dostępu do niczego w telefonie bez hasła. Pierwszym i najpotężniejszym krokiem, jaki możesz zrobić, jest umieszczenie hasła w telefonie. Jedynym sposobem na obejście tego problemu jest to, że ktoś zna Twój kod PIN lub zna Twój odcisk palca, ale poza tym dostęp do urządzenia bez tego kodu jest prawie niemożliwy.

Jak ochronić swoje dane do konta w banku?

Konta, które zostały zhakowane, mogą być wielokrotnie atakowane, chyba że podejmiesz środki w celu ich ochrony. Zalecamy używanie innego hasła dla każdego konta. Jeśli używasz tego samego hasła do wszystkich swoich kont, musisz je natychmiast zmienić. Inne środki ostrożności obejmują nieklikanie linków od osób lub organizacji, których nie znasz, oraz, jeśli to możliwe, włączanie uwierzytelniania dwuskładnikowego w celu ochrony adresu e-mail i innych kont w mediach społecznościowych.

Dobry program antywirusowy – zalety

Antywirus to aplikacja, która ochroni Twoje urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem i innymi złośliwymi programami. Aplikacje te można instalować na komputerach, smartfonach i tabletach. Zainstalowanie programu antywirusowego na urządzeniu ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwoli Ci bezpiecznie przeglądać Internet, nie martwiąc się, że złośliwe oprogramowanie zaatakuje Twoje urządzenie lub zostanie skradziona tożsamość. Program antywirusowy https://gdata.pl/ daje również możliwość wyśledzenia hakerów i cyberprzestępców, którzy próbują wykraść informacje z Twoich urządzeń.